ForBET zakłady bukmacherskie – Bukmachers.pl

Na rok 2016 datuje się początek działalności bukmachera ForBET w naszym kraju. Mimo krótkiej obecności na rynku, zdołał trafić do świadomości wielu graczy. Jeśli pragnie utrzymać się na fali wznoszącej, konieczna jest poprawa kilku aspektów obecnych w ich ofercie. Co sprawiło, iż wymienia ich się jednym tchem wraz z Fortuną oraz STS-em? Zapraszamy do lektury!

Historia firmy

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp.z.o.o. mają swoją siedzibę w Warszawie. Działalność na terytorium Polski jako bukmacher online rozpoczeli w roku 2016 na mocy stosownej licencji Ministra Finansów. Zezwolenie na prowadzenie działalności w punktach naziemnych otrzymali w kwietniu 2018 roku, stając się tym samym pełnoprawnym bukmacherem na polskim rynku zakładów wzajemnych. Bukmacher ForBET punkty stacjonarne posiada obecnie w ponad 100 miejscach w Polsce. Zdecydowana większość z nich znajduje się w południowej części naszego kraju.

Oferta

Bukmacher ForBET nie ukrywa, iż jest podmiotem ukierunkowanym na polski rynek. Wachlarz zakładów wzajemnych jakie nam proponuje, jest bardzo bogaty i zadowoli z pewnością każdego. Znajdziemy tam między innymi zakłady na koszykówkę, tenisa, piłkę ręczną, siatkówkę, hokeja, baseball, futbol amerykański, a także piłkę wodną czy krykiet. Ogółem do wyboru mamy około dwudziestu siedmiu dyscyplin sportowych. Miejsce na samym szczycie oferty zajmuje rzecz jasna piłka nożna. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż futbol od zarania dziejów wyzwala wśród potencjalnych klientów najwięcej emocji. Posiada także największą rzeszę fanów na całym świecie. Spotkania włoskiej Serie A, angielskiej Premier League, hiszpańskiej La Ligi, francuskiej Ligue 1 czy też niemieckiej Bundesligi, to tylko najatrakcyjniejsze z rozgrywek. ForBET zakłady bukmacherskie jako jedne z niewielu w naszym kraju oferują swoim graczom zakłady z najniższych lig polskich. Na kuponie znaleźć się więc może wygrana Resovii Rzeszów w starciu z Karpatami Krosno bądź też remis Avii Świdnik w meczu z Motorem Lublin.

Istnieje również opcja zawarcia zakładu, w którego skład wchodzić będzie niejako kilka mniejszych. Zobrazujemy to na przykładzie finału Ligi Mistrzów z roku 2019, gdzie Tottenham zmierzył się z Liverpoolem. Forbet zaproponował graczom zdarzenie, mówiące o tym, iż w meczu rozgrywanym na Wanda Metropolitano w Madrycie, padnie powyżej dwóch goli, piłkarze otrzymają również więcej niż 6 żółtych kartek, a ilość rzutów rożnych będzie większa aniżeli 10.

Sporty wirtualne oraz e-sport coraz bardziej trafiają do świadomości graczy, stąd też ich brak w ofercie nie wchodzi w grę. Zakłady live należą do tzw. koników w propozycjach bukmachera ForBET. Ilość takich zdarzeń często przewyższa te z zakładów przedmeczowych.

W trakcie trwania interesujących go spotkań, gracz dysponuje podglądem tych wydarzeń, a także najważniejszych statystyk w postaci tzw. match tracker-a. Niestety nadal rzadko spotkamy relacje wideo, co w przypadku konkurencji jest właściwie nieodłącznym elementem większości zdarzeń.

Do dyspozycji graczy ForBET oddał także forum, gdzie sprawdzić możemy typy pozostałych użytkowników oraz poszukać inspiracji do stworzenia własnego kuponu. Dla niezorientowanych w aktualnych realiach powstała także Strefa Gracza. Publikowane są tam zapowiedzi przedmeczowe najciekawszych spotkań. W strefie tej bukmacher ForBET wyjaśnia w poszczególnych artykułach także podstawowe pojęcia bukmacherskie jak np. systemy, wahania kursowe, limity czy też rodzaje handicupów.

Jeśli chodzi o oferowane kursy, to na tle konkurencji zakłady bukmacherskie Forbet wypadają raczej przeciętnie. Aby nie być gołosłownym, przedstawimy Państwu tą zależność na przykładzie spotkania eliminacji ME 2020, w którym to Polska mierzyła się z reprezentacją Macedonii:

Macedonia Remis Polska
ForBET 4,10 3,25 1,89
Fortuna 4,35 3,35 1,95
STS 4,13 3,30 1,97

Jak można doskonale zaobserwować, pośród tego grona kursy bukmachera Forbet są najmniej atrakcyjne. Czy więc atrakcyjny design strony i mnogość zakładów to wystarczające atuty, aby zwabić nowych klientów? Odpowiedzcie sobie Państwo sami.

ForBET bonusy oraz akcje promocyjne

bonusy i promocje

Bonus Be Active to pierwsza z propozycji, która zachęcić ma graczy do systematycznej i nieprzerwanej gry. Wysokość gratyfikacji finansowej jaką otrzymamy od bukmachera, zależna będzie od ilości dni w miesiącu, kiedy byliśmy aktywni na naszym koncie gracza. Im większa aktywność tym wyższa nagroda.

Bonus 4x4 polega na zawarciu na swoim kuponie co najmniej czterech spotkań z IV ligi warmińsko-mazurskiej, której to sponsorem tytularnym jest bukmacher ForBET.

ForBET bonus powitalny odnosi się do trzech pierwszych depozytów, jakie złożymy na nasze konto. Od pierwszego z nich otrzymamy 100% do określonej kwoty, drugiego 75% oraz trzeciego 50%.

Okresowo pojawia się także promocja, w której to ForBET bukmacher płaci za każdą bramkę strzeloną przez naszych piłkarzy. Czas obowiązywania tej promocji, to eliminacje ME 2020.

Promocja pod tytułem "Jedź na mecz" także pojawia się cyklicznie. Jej głównymi założeniami są zakłady akumulowane, a raczej zachęcanie do ich zawierania przez graczy. Im więcej takiego typu zdarzeń znajdzie się na naszych kuponach, tym większa szansa na miejsce w czołówce rankingu i wyjazd na atrakcyjne wydarzenia sportowe w Europie.

Urodzinowy bonus ForBET co sama nazwa wskazuje, darowany jest graczom, którzy w dniu swojego święta wykazali się choćby minimalną aktywnością na koncie. Warto podkreślić, iż podobne promocje rzadko pojawiają obecnie w ofertach polskich bukmacherów. Należą się więc za to słowa pochwały w kierunku omawianego podmiotu.

Analogicznie jak ma się to w przypadku konkurencji, także ForBET posiada program lojalnościowy dla najwierniejszych klientów. Członkostwo w forVIP klubie niesie ze sobą sporo wygód, jednak dostać się do niego wcale nie jest tak łatwo. Kryteriami jakie brane są pod uwagę przy selekcji graczy jest m.in. częstotliwość obstawiania zakładów, wysokość i regularność wpłat, obrót, a także wygrane. Użytkownicy, którzy według osób decyzyjnych w ForBEC-ie spełnili wszystkie wymagania, otrzymują zaproszenie do klubu VIP. Nagrodą za członkostwo są np. zaproszenia na różne wydarzenia sportowe, szybkie autoryzacje oraz opieka dedykowanego opiekuna.

Kod promocyjny ForBET nie występuje w tej chwili w ofercie bukmachera.

Sponsoring oraz ambasadorzy firmy

Gdyby głównym kryterium zestawienia najlepszych bukmacherów w Polsce była wysokość oferty bonusowej, to BetFan z pewnością byłby na szczycie takowej listy. BetFan bonus powitalny może poszczycić się najwyższą kwotą „darowaną” graczom na naszym rynku. Jednym z jego kryteriów jest między innymi dodawanie przez bukmachera do pierwszych trzech depozytów 10 % ich wartości, rzecz jasna do określonej sumy. Po dokonaniu pięciokrotnego obrotu środkami posiadanymi przez nas na koncie, bukmacher zwiększa wygraną razy dziesięć. Górny próg ostatecznej kwoty jaką będziemy posiadać, można nazwać właśnie mianem najwyższego bonusu na rynku.Swoją pomocą finansową bukmacher ForBET obejmuje wiele podmiotów z branży sportowej w naszym kraju. Jest między innymi sponsorem tytularnym klubu żużlowego Włókniarz Częstochowa oraz rozgrywek IV ligi w województwie warmińsko-mazurskim. Jako sponsor główny ForBET pojawia się między innymi na koszulkach graczy Śląska Wrocław, GKS-u Tychy, KSZO Ostrowiec, Odry Opole, Motoru Lublin, a także łódzkiego ŁKS-u. Na wsparcie finansowe bukmachera może liczyć również agencja sportowa Warsaw Sports Group, która ma pod swoimi skrzydłami np. Andrzeja Fonfarę, czy też zwyciężczynie juniorskiego Wimbledonu Igę Świątek, legijne sekcje hokeja, rugby, tenisa oraz klub sportów walki Legia Fight Club. Firma ForBET bierze aktywny udział w rozwoju polskiego tenisa, gdyż od lutego 2019r. stała się partnerem głównym Polskiego Związku Tenisowego. Dzięki sukcesom jakie na przestrzeni ostatnich lat osiągnęli gracze reprezentacji Polski w AMP Futbolu, także oni mogą liczyć na pomoc materialną w realizacji kolejnych celów ze strony zakładów bukmacherskich ForBET.

Działania marketingowe firmy oprócz kwestii sponsorskich opierają się dodatkowo na zatrudnianiu znanych osób ze świata sportu w celach promocji marki. W roku 2019r. do grona ambasadorów należą między innymi:

 • zawodniczka UFC- Karolina Kowalkiewicz
 • były pięściarz- Andrzej Fonfara
 • dziennikarz sportowy- Bożydar Iwanow
 • były znakomity reprezentant Polski w piłce nożnej- Artur Boruc

Aplikacja ForBET

ForBET aplikacja mobilina dostępna jest zarówno na telefony wyposażone w system Android, jak i te posiadające oprogramowanie iOS. Działa sprawnie i jest bardzo funkcjonalna. Z jej poziomu gracz ma dostęp do match trackera, historii kuponów, szybkich płatności. Otrzymuje także powiadomienia push z interesujących go spotkań. Aplikacja ForBET posiada systemy zabezpieczeń w postaci opcji touch ID oraz czterocyfrowego kodu PIN, dzięki którym niepożądane osoby nie mogą przejąć kontroli nad kontem. Według opinii użytkowników jest jedną z najlepszych dostępnych obecnie aplikacji mobilnych na rynku.

Metody płatności

Bukmacher ForBET daje nam możliwość przelewania środków na konto przy pomocy kart VISA oraz MasterCard, a także poprzez popularne platformy takie jak PayU, dotpay oraz tpay.com. Dużo do życzenia pozostawiania niestety sposób wypłat. Możemy dokonać ich wyłącznie na nasze konta bankowe, bez możliwości skorzystania z bardzo wygodnych portefli internetowych. Jeśli zakłady bukmacherskie ForBET chcą dotrzymać kroku konkurencji, to ten aspekt ich oferty musi ulec jak najszybszej poprawie.

Obsługa klienta

Jeśli chodzi o sposoby kontatku, mamy tu do czynienia ze standardowym "zestawem". Na pierwszy plan wysuwa się live chat, który dostępny jest w godzinach 8:00-24:00. Na połączenie z konsultantem nie czeka się zbyt długo,a jego odpowiedzi są zwykle fachowe i wyczerpujące. Zdarzają się niestety przypadki niekompetencji, jak miało to miejsce w przypadku naszego testu. Postanowiliśmy zadać pytanie odnośnie pewnego aspektu ich oferty. Choć poziom jego trudności nie należał do najwyższych, to konsultant odsyłał nas do kontaktu e-mailowego z działem pomocy. Gdy podobne trudności napotkamy poza godzinami działania czatu, to do dyspozycji jest formularz zgłoszeniowy ForBET oraz wspomniany wyżej kontakt e-mailowy. Zależnie od charakteru problemu jaki napotkaliśmy, kierujemy swoje zapytanie na jeden z wybranych adresów:

 • obsługa klienta- pomoc@iforbet.pl
 • w sprawie reklamacji- reklamacje@iforbet.pl
 • reklama i marketing- marketing@iforbet.pl

Na wiadomości zwrotne nie czekamy zwykle zbyt długo, co należy oczywiście docenić.

ForBET opinie

Mimo krótkiej obecności na polskim rynku zakładów wzajemnych bukmacher Forbet zdołał wyrobić sobie odpowiednią markę. Jego zaletami według klientów są między innymi:

 • szeroka oferta( w szczególności na niższe ligi polskie)
 • atrakcyjny program lojalnościowy
 • niskie marże
 • przyciągająca szata graficzna

Oczywiście pośród wielu opinii dostępnych w internecie znajdą się także te negatywne. Do najczęstszych uwag w stronę bukmachera wymienia się:

 • częste i szybkie limitowanie
 • brak możliwości obsługi finansowej konta przy użyciu portfeli internetowych

Podsumowanie

Obecność większej ilości firm bukmacherskich na rynku to zależność, która niewątpliwie działa na korzyść graczy. Przebijanie się w ofertach bonusowych oraz wysokości oferowanych kursów, to działanie pożądane w celu dotarcia do jak najszerszego grona klientów. Mimo dobrego startu i szybkiego awansu do krajowej czołówki, obecnie pozycja bukmachera ForBET jest nieco zagrożona. Aby ponownie należeć do wspomnianego TOP-u, potrzebny jest szereg zmian. Czy takowe się dokonają i jakie one będą? Bukmacher ForBET stawia na nowoczesne rozwiązania, o czym wspomnieliśmy w tym artykule. Czas pokaże, czy innowacji wprowadzanych przez tę firmę będzie więcej.

Udział w grach bukmacherskich jest dozwolony tylko dla osób powyżej 18 roku życia. Zawieranie zakładów bukmacherskich jest formą hazardu i może prowadzić do uzależnień. Graj odpowiedzialnie i tylko u legalnych bukmacherów, posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Łamanie tych zasad może prowadzić do konsekwencji prawnych.