Polscy bukmacherzy – Bukmachers.pl

Legalni polscy bukmacherzy to nie tylko firmy z polskim kapitałem. Staramy się nieco przybliżyć to zagadnienie naszym czytelnikom.

Polscy bukmacherzy

Nowelizacja ustawy hazardowej z końca 2016 roku była wręcz zastrzykiem nowej energii dla polskich bukmacherów. Okazało się nagle, że stali się oni bardziej konkurencyjni względem nielegalnych firm z zagranicy. W ciągu kilku lat doszło do ogromnych zmian, które sprawiły, że dziś coraz więcej osób chętniej sięga po ofertę legalnych bukmacherów.

Kim są polscy bukmacherzy?

Już na samym początku należy zaznaczyć, że legalny polski bukmacher to spółka, która posiada licencję Ministerstwa Finansów. Wedle nowych przepisów każda spółka zainteresowana świadczeniem internetowych czy stacjonarnych usług bukmacherskich musi spełnić szereg wymogów, jak i opłacić licencję. Pozytywne rozpatrzenie wniosku w terminie minimum 6 miesięcy sprawia, że spółka otrzymuje licencję na okres 6 lat. Każdy taki bukmacher musi być zarejestrowany w Polsce bądź też posiadać swe biuro w naszym kraju. Nowa firma zobowiązuje się do przestrzegania obowiązujących przepisów, posiadania zabezpieczenia finansowego, jak i również opłacania podatków. Choć może się wydawać, że polscy bukmacherzy to spółki typowo polskie, to jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Polski bukmacher z zagranicy

Potocznie przyjęło się określać, że polscy bukmacherzy to firmy z branży legalnie działające w naszym kraju. I tak w większości przypadków właśnie jest. Takie spółki jak LV BET Zakłady Bukmacherskie, Milenium zakłady bukmacherskie, ForBET Zakłady Bukmacherskie, Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne posiadają w 100% polski kapitał, a ich siedziby mieszczą się w naszym kraju. Dzięki temu mogą być bez trudu określani jako polscy bukmacherzy. Jednak coraz częściej legalny polski bukmacher to także firma o zagranicznym kapitale.

Możemy w tym wypadku zagranicznych bukmacherów rozróżnić na dwie grupy. Pierwszą są polskie spółki, które zostały przejęte przez zagraniczne firmy. Najlepszym tego przykładem jest firma Totolotek, której właścicielem został niemiecki Merkur Sportwetten, jak i również Fortuna, która od lat znajduje się w rękach czeskiej grupy Fortuna. Są to zatem firmy o zagranicznym kapitale, które jednak posiadają swe siedziby, odrębne spółki w Polsce. Drugim zaś przykładem są zagraniczni bukmacherzy, którzy uzyskali zezwolenie na świadczenie usług nad Wisłą. Najlepszym tego przykładem jest firma Betclic z siedzibą na Malcie. Wraz z wprowadzeniem nowych przepisów firma ta wycofała się z Polski, jednak dostrzegła szansę na rozwój, przez co rozpoczęła starania o uzyskanie licencji. Dziś jest jednym z legalnych bukmacherów w Polsce. Oczywiście korzystanie z takich zagranicznych bukmacherów niczym nie różni się od polskich spółek. W obu przypadkach można liczyć na podobne oferty, polskojęzyczną obsługę klienta, płatności tylko w złotówkach. Należy oczywiście posiadać konto internetowe na takich stronach. Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o tym, którzy z legalnych bukmacherów to typowo polskie spółki, a którzy mają zagranicznych właścicieli.

Jak zatem widać, dziś polscy bukmacherzy niekoniecznie muszą znajdować się w polskich rękach czy mieć swe siedziby nad Wisłą. W związku z tym polski bukmacher to określenie umowne, dlatego też przed ewentualnym założeniem konta warto upewnić się, czy faktycznie polski bukmacher należy do spółki zarejestrowanej w Polsce. Lista legalnych bukmacherów stale się poszerza, albowiem nasz rynek stał się niezwykle atrakcyjny dla rodzimych i zagranicznych inwestorów.

Wybór legalnego bukmachera jest tym ważniejszy, iż korzystanie z nielegalnych stron może wiązać się z karami finansowymi. Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać.

Udział w grach bukmacherskich jest dozwolony tylko dla osób powyżej 18 roku życia. Zawieranie zakładów bukmacherskich jest formą hazardu i może prowadzić do uzależnień. Graj odpowiedzialnie i tylko u legalnych bukmacherów, posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Łamanie tych zasad może prowadzić do konsekwencji prawnych.