Cechy dobrego typera – Bukmachers.pl

W naszym artykule prezentujemy najważniejsze informacje o tym, czym powinni cechować się dobrzy typersi: analizy, wgląd w statystyki, chłodna głowa.

Typersi – jak obstawiać zakłady?

Zakłady bukmacherskie w naszym kraju z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na puszczanie kuponów u bukmacherów. Niestety wiele osób zupełnie nie przygotowuje się do takiej czynności. Dlatego też chcemy przedstawić, czym powinni odznaczać się dobrzy typersi.

Wiedza i hobby w jednym

Sporo osób zapomina o tym, że zakłady bukmacherskie to także hazard. Dlatego też nie można mieć absolutnej pewności, że mecz pomiędzy Bayernem Monachium a SC Paderborn 07 zakończy się zwycięstwem Bawarczyków. Zdarzają się bowiem niespodzianki, które trudno jest przewidzieć nawet najlepszym ekspertom. Niemniej jednak każde zdarzenie, które znajdzie się na naszym kuponie, winno być poprzedzone odpowiednią analizą spotkania. W związku z tym naszym zdaniem typersi powinni w obstawianiu kuponów łączyć ze sobą wiedzę oraz hobby – należy się po prostu interesować daną dyscypliną sportową. Co jest jednak szczególnie istotne?

Analizy, statystyki na pierwszym miejscu

Każdy klient bukmachera nie może obstawiać wydarzeń tylko ze względu na znane kluby czy nazwiska. Przykładem może być choćby Manchester United, który przez lata rządził w Premier League, a od przejścia sir Alexa Fergusona na emeryturę, notuje najsłabsze wyniki od lat. Dlatego też gracz nie może ot tak postawić na zwycięstwo Czerwonych Diabłów z Chelsea, West Hamem czy Swansea. Każde bowiem spotkanie musi być poprzedzone dokładną analizą. Pomagają w tym statystyki, które znajdziemy na wielu stronach, jak i u samych bukmacherów. Można w ten oto sposób dowiedzieć się, jaka jest aktualna forma obu zespołów czy zawodników, ich bilans bezpośrednich spotkań, pozycja w rankingu czy tabeli, wyniki ostatnich 5 czy 10 meczów. Wiele to bowiem jest w stanie pokazać o możliwym rozstrzygnięciu. W przypadku meczów piłkarskich dobrze jest także patrzeć na składy meczowe. Nie będziemy przecież ukrywać, że FC Barcelona bez Messiego czy Bayern bez Lewandowskiego to zupełnie inne drużyny, pozbawione głównego żądła.

Często także wiele o możliwym wyniku mogą nam powiedzieć kursy bukmacherskie. Firmy na podstawie statystyk, algorytmów czy przewidywań zespołu ekspertów ustalają kursy na spotkania. W teorii im niższy kurs na zespół czy zawodnika, tym ma on większe szanse na wygraną. Oczywiście nie jest to wyznacznikiem zwycięzcy, jednak może wiele powiedzieć o tym, co inni myślą o możliwym rezultacie. Można także korzystać z typów bukmacherskich, lecz tylko z pewnych i dobrze ocenianych stron.

Czego unikać?

Przede wszystkim typersi winni unikać pochopnych decyzji. Działanie pod wpływem impulsu z reguły kończy się przegranym kuponem. Choć od czasu do czasu kupony akumulacyjne przynoszą wysokie wygrane, to jednak ich obstawianie jest niezwykle ryzykowne. Dlatego czasem lepiej wybrać tylko 2 lub 3 zdarzenia na kuponie niż 10. Z racji obowiązujących podatków w Polsce odradzamy obstawianie pojedynczych spotkań, które mają niskie kursy bukmacherskie. W razie wygranej i tak końcowy zysk będzie minimalny bądź zerowy.

Każda osoba, która chce obstawiać zakłady, winna wybierać tylko legalnych bukmacherów. Zakłady mogą być w nadmiarze uzależniające.

Udział w grach bukmacherskich jest dozwolony tylko dla osób powyżej 18 roku życia. Zawieranie zakładów bukmacherskich jest formą hazardu i może prowadzić do uzależnień. Graj odpowiedzialnie i tylko u legalnych bukmacherów, posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Łamanie tych zasad może prowadzić do konsekwencji prawnych.