Strona domowa / Inne / Wyścigi konne zakłady bukmacherskie – wielowiekowa tradycja zakładów

Wyścigi konne zakłady bukmacherskie – wielowiekowa tradycja zakładów

Wyścigi konne były jedną z pierwszych dyscyplin, które zapoczątkowały zakłady bukmacherskie. Szacuje się, że jeszcze w czasach starożytnych żołnierze mogli się zakładać między sobą o to, który koń osiągnie lepszy czas. Profesjonalne wyścigi konne zakłady bukmacherskie pojawiły się natomiast w dziewiętnastym wieku na terenie Wielkiej Brytanii. Gonitwy po hipodromach są pod kątem ekonomicznym bezpośrednio związane z rynkiem bukmacherskim.

Zakłady bukmacherskie na wyścigi konne – bukmacherzy online 

Wyścigi konne możemy typować za pośrednictwem internetowych serwisów bukmacherskich, a także w punktach naziemnych. To bardzo trudna sztuka, która wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Bardzo ważnymi czynnikami jest nawierzchnia toru, rasy koni dopuszczone do wyścigu, dystans, a także dopuszczalne tempo chodu. Ważną rolę pełni tu również sam dżokej, który ma duży wpływ na wyniki uzyskiwane przez swojego konia. Rywalizacja zaczyna się jeszcze w boksach od odpowiedniego sposobu prowadzenia konia wyścigowego. Gonitwa na hipodromie jest efektem finalnym. Wikipedia podaje trochę informacji wyścigi konne.

Tradycyjne zakłady na wyścigi konne na torach

Gonitwy konne możemy również obstawiać bezpośrednio na torze wyścigowym. Obecnie, najsłynniejszym obiektem w Polsce jest oczywiście Tor wyścigów konnych Służewiec w Warszawie. Dużą popularnością cieszy się również Tor Partynice we Wrocławiu oraz Hipodrom Sopot. Bez wątpienia spotkamy tam stałych bywalców, którzy potrafią z dużym zapałem i pasją opowiadać o koniach i zawodnikach. Nie liczmy jednak na prawidłowe typy z ich strony. W końcu to tajemnica zarezerwowana wyłącznie dla wąskiego grona ekspertów od wyścigów konnych.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na wyścigi konne

W obstawianiu gonitw konnych nie ma wielkiej filozofii. Możemy obstawiać konia, który naszym zdaniem wygra wyścig, lub miejsce, które w naszej opinii zajmie. Popularny zakład obejmuje również trzy pierwsze miejsca. Obstawiając zakłady na torach musimy zdążyć przed rozpoczęciem gonitwy. Gdy bomba idzie w górę (start wyścigu) wnoszenie zakładów zostaje zablokowane. Po zakończeniu gonitwy w kasie możemy odebrać wygraną.

Sprawdź również

Polskie zakłady bukmacherskie – nowe marki na naszym rynku

Ustawa Hazardowa obowiązuje i ściśle ustala, którzy bukmacherzy mogą przyjmować zakłady wzajemne na terenie Polski. …