Strona domowa / Słownik bukmacherski – najważniejsze pojęcia

Słownik bukmacherski – najważniejsze pojęcia

Wielu początkujących graczy często ma problem ze zrozumieniem niektórych pojęć obecnych w świecie bukmacherki. Z tego względu warto jak najszybciej poznać najważniejsze pojęcia, które regularnie pojawiają się w trakcie obstawiania zakładów. Z tego względu przygotowaliśmy dla Was słownik bukmacherski zawierający najważniejsze hasła:

Hasła A – K

AH – handicap azjatycki.

Balance Betting – obstawianie kilku przeciwstawnych zdarzeń w jednym meczu. W ten sposób gracz traci tylko niewielką cześć środków. Czasami metoda ta jest praktykowana do obracania bonusem, jednakże wielu bukmacherów blokuje takie praktyki.

Break – w niektórych dyscyplinach takich jak tenis ziemny, oznacza to przełamanie czyli zdobycie punktu lub gema przy serwisie przeciwnika.

Cash back – promocja bukmacherska, w której gracz może otrzymać określony zwrot z przegranych zakładów. W przypadku zakładów bez ryzyka zazwyczaj otrzymuje się zwrot stawki. Zdarzają się także zwroty okresowe, w których gracz może otrzymać zwrot z sumy przegranych zakładów w miesiącu.

Cover – obstawianie zakładów w taki sposób, aby ewentualne straty były jak najmniejsze. Np. obstawianie kilku wariantów zakładu akumulowanego lub systemowego.

DNB – draw no bet, w przypadku remisu zakład jest unieważniony, a gracz otrzymuje zwrot stawki.

Depozyt – inaczej wpłata na konto bukmacherskie .

DW – dokładny wynik.

EH – handicap europejski.

Fix – ustawione wydarzenie sportowe, w którym wynik jest znany od początku.

Freeroll – możliwość obstawienia kombinacji zakładów, która jest niedozwolona w regulaminie. Bukmacher umożliwiając zawarcie takich zakładów celowo wystawia gracza na ryzyko przegranej.

H2H – head-to-head, bilans bezpośredni spotkań, w których mierzyły się wcześniej dwa zespołu lub dwóch zawodników.

Krecz – w sportach indywidualnych oznacza poddanie spotkania przez zawodnika ze względu na kontuzję albo nagłą sytuację. Każdy bukmacher w regulaminie może ustalić inne warunki rozliczania zakładów zakończonych kreczem.

Hasła L – Z  

Limit – bukmacher może ograniczyć możliwości konta gracza, który dopuszcza się oszustw i celowego wykorzystywania pomyłek lub niedoskonałości serwisu bukmacherskiego.

Masówka – oznacza zakład obstawiony przez dużą liczbę graczy ze względu na popularność wydarzenia lub plotkę na temat fixów.

Mirror Bets – dwa lub więcej zakładów na identyczny typ. Gracze próbują stosować tą technikę do spełniania warunku obrotu, jednak bukmacherzy często liczą tylko jeden z zakładów.

Misprint – pomyłka bukmacherska w kursach. Wyższy kurs jest ustawiony po stronie faworyta, a niższy w przypadku underdoga. Jeżeli pomyłka zostanie wykryta przez bukmachera, najczęściej otrzymamy zwrot stawki, nawet jeżeli kupo został już rozstrzygnięty.

NSBR – najdłuższa seria bez remisu. Pojęcie przydatne w progresji remisowej.

Overdog – faworyt spotkania.

Stream – transmitowanie wydarzenia sportowego w serwisie bukmacherskim.

Support – wsparcie techniczne dostępne w serwisie.

Tilt – określenie wywodzi się z pokera i oznacza gracza, który w danym momencie nie podejmuje racjonalnych decyzji i kieruje się emocjami.

Underdog – przeciwieństwo faworyta, zawodnik lub drużyna z mniejszymi szansami na zwycięstwo.

Yield – stosunek zysku do zainwestowanej kwoty. Każdy Yield dodatni w świcie zakładów bukmacherskich jest postrzegany jako sukces.

Zdarzenie dwudrogowe – wydarzenie sportowe, które może zakończyć się na dwa różne sposoby.

Zdarzenie trzydrogowe wydarzenie sportowe, które może zakończyć się na trzy sposoby (1X2). Wszelkie dyscypliny sportowe z możliwością remisu są zdarzeniami trzydrogowymi.

Słownik bukmacherski – bonusy

bukmacherzy promocje

Bonus bez depozytu – gracz może otrzymać środki pieniężne lub zakład bez ryzyka za samo założenie konta, bez konieczności dokonywania wpłaty.

Bonus lojalnościowy – przyznawany aktywnym graczom, np. za zbieranie punktów w programie lojalnościowym. Niektórzy gracze mogą otrzymać specjalną ofertę mailowo lub telefonicznie.

Bonus od depozytu – niektórzy bukmacherzy nagradzają graczy dodatkowymi bonusami za każdą wpłatę dokonaną w serwisie.

Bonus powitalny – specjalna oferta dla nowych użytkowników, którzy za stworzenie konta oraz dokonanie pierwszej wpłaty otrzymują specjalny bonus na start.

Bonus okolicznościowy – bonusy przyznawane na podstawie popularnych wydarzeń sportowych w celu zachęcenia graczy do aktywnego obstawiania zakładów.

Bonus Reload – bonus od kolejnych wpłat na konto.

Bonus urodzinowy – prezent od bukmachera przyznawany graczowi z okazji urodzin.

Warunek obrotu – konieczność obstawienia zakładów bukmacherskich za wielokrotność kwoty bonusu. W ten sposób bukmacher wyklucza możliwość wypłacenia pieniędzy przez gracza.

Zakład bez ryzyka – jedna z form bonusów bukmacherskich. Gracz otrzymuje możliwość obstawienia zakładu za określoną kwotę bez możliwości strat. W przypadku przegranego kuponu, środki wracają na konto gracza.

Słownik bukmacherski – Kupony Bukmacherskie

system kelly

AKO – określenie zakładu akumulowanego.

Dubel – zakład akumulowany z dwoma wydarzeniami.

Surebet – obstawianie przynajmniej dwóch kuponów przeciwstawnych na jedno wydarzenie sportowe. Pomyłka bukmacherska, na skutek której, kursy na przeciwstawne wydarzenia dają możliwość zanotowania zysku niezależnie od rezultatu. Bukmacher może nałożyć limity na konto gracza, który często wykorzystuje surebety.

Taśma – potoczne określenie zakładu akumulowanego.

Totalizator – forma zakładów bukmacherskich. Obstawianie rezultatów kilku spotkań na jednym kuponie. Tutaj jednak to bukmacher wybiera spotkania, które gracz musi wytypować.

Tripel – zakład akumulowany z trzema wydarzeniami.

Zakład akumulowany – kupon stworzony z kilku wydarzeń, których kursy mnożą się ze sobą. Aby kupon został rozpatrzony pomyślnie, wszystkie wydarzenia muszą się zakończyć zgodnie ze wskazaniem gracza.

Zakład pojedynczy – inaczej kupon prosty. Jedno wydarzenie na kuponie.

Zakład systemowy – zakład z kilkoma wydarzeniami, na którym można tworzyć dowolne kombinacje zakładów akumulowanych. W ten sposób, obstawiając 5 wydarzeń możesz sprawić, że wygrasz pewną kwotę w przypadku prawidłowego wytypowania 2, 3 lub 4 spotkań. Maksymalną wygraną gracz otrzyma po trafieniu wszystkich 5 wydarzeń.

  • Informacje w artykule
4.1
Ocena użytkownika 5
Sending
Comments Rating 0 (0 reviews)