Strona domowa / Prawo bukmacherskie w Polsce

Prawo bukmacherskie w Polsce

Prawo bukmacherskie w Polsce – legalne zakłady bukmacherskie

 

W serwisie Bukmachers.pl wyznajemy wyłącznie legalne zakłady bukmacherskie. Z tego względu śledzimy aktualne zmiany w polskim prawie, a także informujemy graczy o konsekwencjach zmian. Wszystko zaczęło się w roku 2009 od wprowadzenia ustawy hazardowej. Choć przez wiele lat, ustawa nie przynosiła oczekiwanych rezultatów to w ostatecznym rozrachunku całkowicie zmieniła polski rynek bukmacherskich. Oczywiście pierwsza wersja ustawy spotkała się z wieloma kontrowersjami, dlatego też, potrzebne były nowelizacje.

 

Podstawowe informacje o polskim prawie bukmacherskim:

 

  1. Legalne zakłady bukmacherskie udostępniają wyłącznie polskie firmy posiadające licencje na prowadzenie tego typu działalności. Obecnie, taką licencje posiada siedem firm: STS, Totolotek, Fortuna, LVbet, Etoto, forBET oraz Milenium.

 

  1. Polscy bukmacherzy są zobowiązani do płacenia podatków. W praktyce, dodatkowe koszty ponoszą oczywiście gracze. Chodzi o dwa podatki: 12% podatku od stawki oraz 10% podatku od jednorazowej wygranej powyżej 2280 PLN.

 

  1. Firma ubiegająca się o licencje Ministra Finansów musi posiadać siedzibę w Polsce. Dodatkowo, bukmacherzy muszą przestrzegać zasad odpowiedzialnej gry, a serwis internetowy musi być zarejestrowany na domenie z rozszerzeniem „pl”.

 

  1. Zmieniono formy reklamy bukmacherskiej. Obecnie, reklama zakładów nie może wywoływać skojarzeń do sukcesu zawodowego, bogactwa oraz atrakcyjności seksualnej. Legalny jest natomiast sponsoring klubów sportowych. Dlatego też, wiele polskich drużyn piłkarskich występuje w koszulkach z logotypem firm bukmacherskich.

 

  1. Zagraniczne serwisy bukmacherskie są nielegalne. Użytkownicy z Polski nie powinni mieć do nich dostępu. Dba o to Rejestr Stron Blokowanych, zgodnie z którym, dostawcy Internetu muszą blokować strony w nim zamieszczone. Korzystanie z zagranicznych serwisów może spotkać się z bardzo surową karą finansową. Warto mieć to na uwadze.

 

W Bukmachers.pl sprawdzamy wyłącznie legalne zakłady bukmacherskie. Mamy nadzieję, że informacje na tej stronie będą dla Ciebie pomocne i pożyteczne.

Ustawa hazardowa

Nowa Ustawa Hazardowa 2017 – Legalne zakłady bukmacherskie Ustawa hazardowa uchwalona w 2009 roku wniosła wiele zamieszania oraz niedomówień. Od tego momentu, legalne stały się jedynie zakłady bukmacherskie działające na terenie Polski, posiadające pozwolenie Ministerstwa Finansów. Pierwsze pozwolenia były wydawane dopiero w 2012 roku. Nielegalne stało się uczestnictwo w zakładach …

Czytaj więcej