Strona domowa / Bonusy bukmacherskie – jak działają w praktyce?

Bonusy bukmacherskie – jak działają w praktyce?

Wielu początkujących graczy nie do końca rozumie prawa regulaminu, na mocy których funkcjonują bonusy bukmacherskie. Niezależnie czy mówimy o promocjach powitalnych czy specjalnych ofertach dla stałych bywalców serwisu. Dziś powiemy nieco więcej na ten temat, zaprezentujemy najpopularniejsze rodzaje bonusów bukmacherskich, a także wyjaśnimy na czym polega warunek obrotu. Dowiesz się, kiedy bonusowe środki zostaną przypisane do Twojego salda i będą mogły zostać wypłacone. W ten sposób będziesz w stanie lepiej odróżniać atrakcyjność ofert. W tym artykule opisujemy jedynie rodzaje promocji przyznawanych w serwisach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o konkretnych ofertach dostępnych u polskich, legalnych bukmacherów, informacje na temat bonusów zawiera nasz ranking bukmacherów.

Rodzaje bonusów bukmacherskich

Najpopularniejsza forma bonusów, z których mogą skorzystać nowi gracze, którzy zarejestrują swoje konto w serwisie. Dodatkowe środki są przypisane do konta graczy po dokonaniu pierwszego depozytu. Najczęściej, bonus jest podwojoną kwotą pierwszej wpłaty i zawiera maksymalną granicę, np. do 500 PLN. Innymi słowy: Rejestrujesz konto, wpłacasz 500 PLN i dostajesz podwojenie tej kwoty w formie bonusu. Większe wpłaty nie zostaną analogicznie powiększone o większą kwotę, ponieważ oferta zawiera próg maksymalny. Atrakcyjność tego bonusy wyznacza warunek obrotu. Na ten temat opowiemy więcej w dalszej części artykułu. Środki bonusowe staną się Twoją własnością i będą mogły zostać wypłacone dopiero po spełnieniu tego wymogu. Jakie najwyższe kwoty zdarzają się w bonusach powitalnych? Obecnie najwyższy bonus powitalny na polskim rynku proponuje LVbet – 100% do 1000 PLN. W forBET możemy z kolei otrzymać 1200 PLN w bonusach do trzech pierwszych wpłat.

Jest to forma promocji, która umożliwia nowym graczom wypróbowanie możliwości serwisu internetowego. Wystarczy założyć konto, a otrzymasz niewielką kwotę na obstawianie zakładów bukmacherskich. Oczywiście kwota ta również podlega warunkom obrotu i nie można jej tak po prostu wypłacić. Bardzo często, bonusy bukmacherskie bez depozytu są obciążone wysokim wymogiem obrotu, tak aby do jego spełnienia potrzebna była wpłata ze strony gracza. Niewielu bukmacherów decyduje się na taką formę promocji. Niemniej jednak, na polskim rynku bonus bez depozytu przyzna nam m.in. Totolotek oraz STS. Warto również śledzić oferty promocyjne innych bukmacherów, ponieważ bonus bez ryzyka często pojawia się jako promocja okresowa.

Z tą ofertą spotkają się zarówno nowi gracze jak i stali bywalcy legalnych zakładów bukmacherskich. Otrzymasz możliwość obstawienia darmowego zakładu za kwotę ustaloną w regulaminie promocji. W przypadku nietrafienia kuponu, nie otrzymujesz środków bonusowych, ale nie tracisz też żadnych pieniędzy ze swojego konta. W przypadku prawidłowego wytypowania wydarzeń, środki wygrane na zakładzie bez ryzyka zostają dopisane do Twojego konta jako pieniądze bonusowe. Podobnie jak w przypadku innych bonusów, środki te staną się Twoją własnością dopiero po spełnieniu obrotu. Wielu graczy zwraca uwagę na różnicę pomiędzy darmowym zakładem, a zakładem bez ryzyka. Darmowy zakład jest przyznawany w formie bonusu bez depozytu na sprawdzenie funkcji serwisu. Natomiast zakłady bez ryzyka to częsta forma promocji oraz nagrody za udział w okresowych promocjach.

Na polskim rynku bukmacherskim funkcjonuje oczywiście 12% podatek od stawki. A zatem każda stawka przeznaczona na pojedynczy kupon zostaje uszczuplona z konta gracza o 12%. Jednakże obowiązek płacenia podatków leży po stronie bukmachera. Z tego względu, polscy bukmacherzy co jakiś czas publikują promocje, w których określone zakłady możemy obstawić za pełną kwotę. Natomiast 12% podatku od naszego zakładu opłaci z własnej kieszeni bukmacher. Serwis forBET przez pierwsze miesiące działalności pokrywał koszty wszystkich zakładów. Obecnie promocja ta nie jest już aktywna, aczkolwiek w promocji tygodnia forBET wciąż przewiduje dzień, w których gracze nie zapłacą 12% podatku od stawki.

Istnieją również bonusy bukmacherskie dla stałych klientów serwisu. Tutaj możemy wymienić szeroką gamę promocji. Często spotkamy się z premiowaniem tzw. „tasiemców” czyli zakładów akumulowanych. Trafienie kuponu z wieloma wydarzeniami może zostać nagrodzone premią procentową do zarobionych środków. Wielu bukmacherów na polskim rynku oferuje taką promocję. Serwisy bukmacherskie często decydują się także na bonus dla graczy, którzy polecą stronę swoim znajomym. Jeżeli ktoś z naszego polecenia zarejestruje konto u bukmachera i dokona pierwszej wpłaty, my otrzymamy w prezencie bonus pieniężny bez warunku obrotu. Gracze zarejestrowani z polecenia mogą skorzystać z promocji powitalnych. Bonusy bukmacherskie często znajdziemy także w programach lojalnościowych. Nasza aktywność w serwisie jest przeliczana na punkty. Następnie możemy je wymienić na cenne nagrody. 

Bonusy bukmacherskie – czym jest warunek obrotu?

Teraz najistotniejsza forma tego artkułu czyli wyjaśnienie zasad jakimi rządzi się wymóg obrotu, który musi zostać spełniony aby środki bonusowe stały się faktycznie Twoją własnością. W przypadku bonusu powitalnego, warunkiem obrotu może być objęta wyłącznie kwota bonusowa, ale w niektórych przypadkach suma bonusu oraz depozytu. Dlatego należy bardzo dokładnie prześledzić regulamin promocji by później nie zostać niemile zaskoczonym trudnymi warunkami.

Aby wyjaśnić zasady działania warunku obrotu, posłużymy się przykładem:

Bonus powitalny 100% dla nowych graczy. Środki bonusowe podlegają trzykrotnemu obrotowi. Do zliczania obrotu zaliczają się zakłady bukmacherskie o łącznym kursie 2,00.

Załóżmy, że wpłaciłeś 100 PLN i otrzymałeś dodatkowe 100 PLN bonusu. Warunek obrotu zakłada trzykrotne obstawienie kwoty bonusowej. A zatem, żeby pieniądze stały się Twoją własnością i podlegały prawu wypłaty, musisz obstawić zakłady sportowe za co najmniej 300 PLN. Dodatkowo, wliczane będą jedynie kupony z kursem łącznym 2,00. Mogą to być zarówno zakłady pojedyncze jak i zakłady akumulacyjne. Nieco inaczej jest z zakładami systemowymi bo tam jak wiemy, na Twoim kuponie tworzy się kilka – kilkanaście różnych zakładów. Wliczone zostaną stawki wszystkich zakładów z kursem 2,00. Warunki obrotu czasami zawierają również określony termin czasowy.

Trzykrotny obrót jest jednym z najpowszechniejszych wymogów z jakimi spotkamy się w legalnych zakładach bukmacherskich. Niemniej jednak, można się spotkać również z obrotem pięciokrotnym, a nawet ośmiokrotnym! W przypadku wyższych wymagać, początkujący gracze mogą mieć duży problem by wykonać zadanie. Kolejna ważna informacja na zakończenie: Wliczane są jedynie stawki przeznaczone na zakład. To znaczy, że obstawiając 100 PLN, do warunku obrotu zaliczone zostanie 88 PLN. Jest to oczywiście kwestia 12-procentowego podatku od każdej stawki na zakłady sportowe. Więcej informacji na temat warunku obrotu zawiera artykuł: Darmowy bonus u bukmachera.

Czy bonusy bukmacherskie są opłacalne?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jedni twierdzą, że bonus mocno ogranicza Twoje możliwości, a warunki obrotu zostały opracowane w taki sposób, aby większość graczy straciła posiadane środki. Inni twierdzą, że jest to dobry sposób na powiększenie początkowego budżetu co zwiększa możliwości gracza. Wydaje się zatem, że podstawową kwestią są wymogi obrotu. To one decydują o tym, jak spoglądamy na daną ofertę promocyjną. Pamiętajmy, że w regulaminie musimy zwracać uwagę na trzy podstawowe kwestie: jaki obrót musimy wykonać, jakie kursy będą wliczane do warunku obrotu, a także il czasu mamy na wykonanie tego zadania. Czasami istnieją również inne ograniczenia takie jak np. niewliczanie do obrotu zakładów na żywo lub rozbudowanych zakładów akumulowanych.

bonusy bukmacherskie