Strona domowa / Skuteczne obstawianie / Bonusy bukmacherskie – jak działają w praktyce?

Bonusy bukmacherskie – jak działają w praktyce?

Wielu początkujących graczy nie do końca rozumie prawa regulaminu, na mocy których funkcjonują bonusy bukmacherskie. Niezależnie czy mówimy o promocjach powitalnych czy specjalnych ofertach dla stałych bywalców serwisu. Dziś powiemy nieco więcej na ten temat, zaprezentujemy najpopularniejsze rodzaje bonusów bukmacherskich, a także wyjaśnimy na czym polega warunek obrotu. Dowiesz się, kiedy bonusowe środki zostaną przypisane do Twojego salda i będą mogły zostać wypłacone. W ten sposób będziesz w stanie lepiej odróżniać atrakcyjność ofert.

Rodzaje bonusów bukmacherskich

  • Bonus powitalny dla nowych graczy

Najpopularniejsza forma bonusów, z których mogą skorzystać nowi gracze, którzy zarejestrują swoje konto w serwisie. Dodatkowe środki są przypisane do konta graczy po dokonaniu pierwszego depozytu. Najczęściej, bonus jest podwojoną kwotą pierwszej wpłaty i zawiera maksymalną granicę, np. do 500 PLN. Innymi słowy: Rejestrujesz konto, wpłacasz 500 PLN i dostajesz podwojenie tej kwoty w formie bonusu. Większe wpłaty nie zostaną analogicznie powiększone o większą kwotę, ponieważ oferta zawiera próg maksymalny. Atrakcyjność tego bonusy wyznacza warunek obrotu. Na ten temat opowiemy więcej w dalszej części artykułu. Środki bonusowe staną się Twoją własnością i będą mogły zostać wypłacone dopiero po spełnieniu tego wymogu.

  • Bonus bez depozytu

Jest to forma promocji, która umożliwia nowym graczom wypróbowanie możliwości serwisu internetowego. Wystarczy założyć konto, a otrzymasz niewielką kwotę na obstawianie zakładów bukmacherskich. Oczywiście kwota ta również podlega warunkom obrotu i nie można jej tak po prostu wypłacić. Bardzo często, bonusy bukmacherskie bez depozytu są obciążone wysokim wymogiem obrotu, tak aby do jego spełnienia potrzebna była wpłata ze strony gracza. Niewielu bukmacherów decyduje się na taką formę promocji.

  • Zakład bez ryzyka

Z tą ofertą spotkają się zarówno nowi gracze jak i stali bywalcy legalnych zakładów bukmacherskich. Otrzymasz możliwość obstawienia darmowego zakładu za kwotę ustaloną w regulaminie promocji. W przypadku nietrafienia kuponu, nie otrzymujesz środków bonusowych, ale nie tracisz też żadnych pieniędzy ze swojego konta. W przypadku prawidłowego wytypowania wydarzeń, środki wygrane na zakładzie bez ryzyka zostają dopisane do Twojego konta jako pieniądze bonusowe. Podobnie jak w przypadku innych bonusów, środki te staną się Twoją własnością dopiero po spełnieniu obrotu.

  • Bonus od zakładów akumulowanych

Polscy, legalni bukmacherzy bardzo często decydują się również na premiowanie tzw. tasiemców czyli zakładów akumulowanych z dużą ilością wydarzeń. W tej promocji możesz otrzymać dodatkowe środki za trafienie kuponu z kilkoma wydarzeniami. Premia nie zawsze jest wypłacana w formie środków bonusowych, możesz znaleźć oferty, w których określony procent wygranej od razu jest dodawany do Twojego konta. Niektórzy bukmacherzy decydują się również na promocję, w której w przypadku błędnego wytypowania kuponu, gracz otrzymuje zwrot stawki, a kwota ta zostaje dopisane na koncie bonusowym. Oczywiście podlega warunkom obrotu.

Bonusy bukmacherskie – czym jest warunek obrotu?

Teraz najistotniejsza forma tego artkułu czyli wyjaśnienie zasad jakimi rządzi się wymóg obrotu, który musi zostać spełniony aby środki bonusowe stały się faktycznie Twoją własnością. W przypadku bonusu powitalnego, warunkiem obrotu może być objęta wyłącznie kwota bonusowa, ale w niektórych przypadkach suma bonusu oraz depozytu. Dlatego należy bardzo dokładnie prześledzić regulamin promocji by później nie zostać niemile zaskoczonym trudnymi warunkami.

Aby wyjaśnić zasady działania warunku obrotu, posłużymy się przykładem:

Bonus powitalny 100% dla nowych graczy. Środki bonusowe podlegają trzykrotnemu obrotowi. Do zliczania obrotu zaliczają się zakłady bukmacherskie o łącznym kursie 2,00.

Załóżmy, że wpłaciłeś 100 PLN i otrzymałeś dodatkowe 100 PLN bonusu. Warunek obrotu zakłada trzykrotne obstawienie kwoty bonusowej. A zatem, żeby pieniądze stały się Twoją własnością i podlegały prawu wypłaty, musisz obstawić zakłady sportowe za co najmniej 300 PLN. Dodatkowo, wliczane będą jedynie kupony z kursem łącznym 2,00. Mogą to być zarówno zakłady pojedyncze jak i zakłady akumulacyjne. Nieco inaczej jest z zakładami systemowymi bo tam jak wiemy, na Twoim kuponie tworzy się kilka – kilkanaście różnych zakładów. Wliczone zostaną stawki wszystkich zakładów z kursem 2,00. Warunki obrotu czasami zawierają również określony termin czasowy.

Trzykrotny obrót jest jednym z najpowszechniejszych wymogów z jakimi spotkamy się w legalnych zakładach bukmacherskich. Niemniej jednak, można się spotkać również z obrotem pięciokrotnym, a nawet ośmiokrotnym! W przypadku wyższych wymagać, początkujący gracze mogą mieć duży problem by wykonać zadanie. Kolejna ważna informacja na zakończenie: Wliczane są jedynie stawki przeznaczone na zakład. To znaczy, że obstawiając 100 PLN, do warunku obrotu zaliczone zostanie 88 PLN. Jest to oczywiście kwestia 12-procentowego podatku od każdej stawki na zakłady sportowe.

Czy bonusy bukmacherskie są opłacalne?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jedni twierdzą, że bonus mocno ogranicza Twoje możliwości, a warunki obrotu zostały opracowane w taki sposób, aby większość graczy straciła posiadane środki. Inni twierdzą, że jest to dobry sposób na powiększenie początkowego budżetu co zwiększa możliwości gracza. Wydaje się zatem, że podstawową kwestią są wymogi obrotu. To one decydują o tym, jak spoglądamy na daną ofertę promocyjną. Pamiętajmy, że w regulaminie musimy zwracać uwagę na trzy podstawowe kwestie: Wymagany obrót (np. trzykrotność), kursy wliczane w do obrotu bonusem, a także czas jaki mamy na wykonanie zadania. Więcej na ten temat mówi nasz ranking bukmacherski.

Sprawdź również

Co to jest cashback bukmacher i jak działa ten bonus?  

Wielu graczy wybiera serwis bukmacherski pod kątem atrakcyjnej oferty powitalnej. Typową promocją jest oczywiście bonus …