Strona domowa / Inne / Bonus powitalny dla nowych graczy – co możemy otrzymać od bukmachera?

Bonus powitalny dla nowych graczy – co możemy otrzymać od bukmachera?

Bonus powitalny to oferta promocyjna, która jest adresowana do użytkowników nie mających jeszcze konta w serwisie bukmacherskim. Może przyjmować trzy, najpopularniejsze formy. Atrakcyjność bonusu możemy ocenić nie tylko na podstawie przydzielonej kwoty, ale również warunku obrotu, który odgrywa tu bardzo istotną rolę. Zacznijmy jednak od przyjemniejszych rzeczy. Jaki bonus powitalny może zostać wręczony w prezencie nowym użytkownikom serwisu bukmacherskiego?

Bonus depozytowy – większy kapitał na start  

Najpowszechniejszą formą promocji powitalnej jest bonus pieniężny. Wystarczy zarejestrować konto w serwisie bukmacherskim, a także dokonać pierwszej wpłaty. Otrzymamy tzw. powitalny bonus depozytowy. Do naszej kwoty doliczona zostanie określona część wpłaty. Takie bonusy mają również maksymalny próg oznaczający, jaką kwotę maksymalnie otrzyma nowy gracz. Przeanalizujmy dwa przykładowe bonusy powitalne aby lepiej zrozumieć ich działanie.

Bonus depozytowy 100% do 1000 PLN

W tej promocji Twój pierwszy depozyt zostanie podwojony maksymalnie o 1000 PLN. A zatem, jeżeli wpłacisz 100 PLN – otrzymasz kolejną „stówę” w prezencie. Jeżeli wpłacisz 1000 PLN otrzymasz dodatkowy tysiąc na grę. Jeżeli wpłacisz 1500 PLN Twój bonus powitalny wciąż wyniesie 1000 PLN, gdyż jest to maksymalny próg kwoty jaką bukmacher przyznaje w tej promocji.

Bonus depozytowy 50% do 700 PLN

W tej promocji otrzymasz dodatkowe 50% równowartości pierwszej wpłaty. Jeżeli wpłacisz 100 PLN, otrzymasz 50 PLN w prezencie. Jeżeli wpłacisz 700 PLN otrzymasz 350 PLN bonusu. Aby otrzymać maksymalny bonus wynoszący 700 PLN, musisz wpłacić 1400 PLN.

Jak widzisz, działanie bonusów powitalnych jest bardzo proste i przejrzyste. Przynajmniej do momentu warunku obrotu. O tym powiemy jednak w dalszej części artykułu.

Zakład bez ryzyka – szansa na większy kapitał

W przypadku powyższego bonusu, dodatkowe pieniądze otrzymujesz na swoje konto i możesz je przeznaczyć na dowolne obstawianie zakładów bukmacherskich. W przypadku zakładu bez ryzyka, większy kapitał zapewnisz sobie dopiero po prawidłowym wytypowaniu kuponu. Tutaj również posłużymy się przykładem promocji, aby ukazać działanie bonusu w praktyce.

Zakład bez ryzyka 100 PLN  

Aby aktywować promocję musisz oczywiście zarejestrować konto oraz dokonać pierwszej wpłaty. Jeżeli zgodziłeś się na udział w tej promocji, Twój pierwszy zakład będzie zakładem bez ryzyka. Możesz postawić maksymalnie 100 złotych. Jeżeli wytypujesz kupon prawidłowo, wygrana zostanie przypisana do Twojego konta oraz objęta warunkiem obrotu. Jeżeli przegrasz, na Twoje konto wróci 100 PLN. W tym przypadku większość bukmacherów nie obciąża cashbacka warunkiem obrotu.

W przypadku zakładu bez ryzyka bukmacher może również zastrzec w regulaminie maksymalny próg potencjalnej wygranej na darmowym kuponie. Jeżeli zatem próg zostanie postawiony na poziomie 1000 PLN, kurs całkowity Twojego darmowego kuponu za 100 PLN nie może być wyższy niż 10,00. Bonus powitalny w tej formie występuje również pod nazwą: Cashback bukmacherski. Czasami używa się także określenia: darmowy zakład. Jest to jednak nieco mylne, ponieważ nazwa ta odnosi się do bonusu bez depozytu, o którym powiemy więcej w kolejnym akapicie.

Bonus bez depozytu – sprawdzenie oferty serwisu bez ryzyka

Niektórzy bukmacherzy dają nam możliwość wypróbowania serwisu bez konieczności dokonywania wpłaty. Wystarczy jedynie zarejestrować swoje konto. W prezencie otrzymamy bonus bez depozytu. Najczęściej otrzymujemy darmowy zakład za niewielką stawkę. Jeżeli wygramy, możemy dowolnie spożytkować zarobione pieniądze. Co więcej, po spełnieniu warunku obrotu pieniądze te będziemy mogli także wypłacić. W innej formie promocji bez depozytu otrzymujemy po prostu niewielką kwotę pieniężną na dowolne obstawianie zakładów bukmacherskich. Informacje o tego typu promocjach zawiera nasz rozbudowany ranking bukmacherów.

Czym jest warunek obrotu?

Każdy bonus powitalny jest obciążony warunkiem obrotu. To zabezpieczenie bukmachera przed graczami, którzy chcieliby wypłacić otrzymane środki bez obstawiania zakładów. Wypłaty otrzymanych środków będziemy mogli dokonać dopiero po spełnieniu warunku obrotu. Należy zwrócić uwagę na konkretne zapisy w regulaminie promocji, aby wiedzieć, czego oczekuje od nas bukmacher oraz w jaki sposób możemy obrócić otrzymany bonus.

Wielokrotność obrotu – mówi nam o tym, za jaką kwotę musimy obstawić zakłady by spełnić warunki obrotu. Jeżeli otrzymaliśmy 100 PLN z trzykrotnym warunkiem obrotu, pieniądze przejdą na nasza własność dopiero po obstawieniu kuponów za 300 PLN.

Czego dotyczy obrót? – najczęściej, warunek obrotu dotyczy jedynie środków bonusowych. Niektórzy bukmacherzy obejmują także depozyt gracza. Załóżmy, że wpłaciłeś 100 PLN i otrzymałeś bonusową „stówę” na koncie. Trzykrotny warunek obrotu uwzględni zatem 200 PLN. Aby pieniądze stały się Twoją własnością i podlegały wypłacie, musisz obstawić zakłady za 600 PLN.

Ograniczenia kursów – bukmacherzy chronią się również przed praktykami polegającymi na obracaniu środków na „pewniakach” z bardzo niskimi kursami. Dlatego też do obrotu liczą się jedynie zakłady spełniające warunki wysokości kursu. Może to być granica 1,90. Niektórzy bukmacherzy zaliczają do obrotu kupony z wyższymi kursami nawet powyżej 2,30.

Dodatkowe ograniczenia – w niektórych promocjach nie wszystkie zakłady będą liczyć się do warunku obrotu. Wyłączone z promocji mogą zostać zakłady na żywo. Niekiedy bukmacherzy nie dopuszczają również do obracania środkami poprzez zakłady akumulowane. To jednak rzadka praktyka.

To wszystko co musisz wiedzieć, aby wybrać najlepszy bonus powitalny. Czasami najwyższy bonus niekoniecznie oznacza najlepszy. Wiele zależy od warunku obrotu, który dotyczy zarówno bonusów depozytowych jak również środków wygranych za pośrednictwem zakładu bez ryzyka. Dlatego uważnie zapoznaj się z regulaminem interesującej Cię promocji.

Sprawdź również

Zakłady bukmacherskie przez Internet – kompendium dla nowych graczy

Coraz więcej osób interesuje się obstawianiem zakładów bukmacherskich. To prosty sposób na dostarczenie sobie dużych …